Wypełnianie ust kwasem hialuronowym

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym wykonujemy w dwóch celach. Pierwszym jest zwiększenie i poprawa konturu ust, drugim natomiast głębokie nawilżenie tkanki. 

Kwas hialuronowy jest chemicznym związkiem organicznym, który występuje w każdym organiźmie żywym. Utrzymuje optymalne nawilżenie w tkankach i gwarantuje prawidłowe ich funkcjonowanie. Posiada zdolność do zatrzymywania wody w organiźmie, pęcznieje i tworzy żelową sieć, która wypełnia skórę. Kwas hialuronowy jest niezbędny do utrzymywania gładkiej skóry, niestety jego zawartość maleje wraz z wiekiem. Związek ten zyskał popularność dzięki swojej wysokiej skuteczności i bezpieczeństwu w regularnym stosowaniu. 

Największą zaletą powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym jest to, że jest to zabieg małoinwazyjny a efekty są natychmiastowe. Preparat wstrzyknięty w usta stymuluje komórki i fibroplasty do samodzielnej produkcji kolagenu. Przy dobrze wykonanym zabiegu występuje bardzo małe ryzyko pozabiegowych powikłań. Z racji, że kwas hialuronowy jest substancją zgodną z chemiczną budową komórek człowieka, nie wywołuje skutków ubocznych, takich jak uczulenie, podrażnienie, zaczerwienienie czy pieczenie.