fbpx

Płyn micelarny. Jak go stosować?

Płyn micelarny – ciekawostki.

Płyn micelarny to jeden z najczęściej wybieranych preparatów do oczyszczania twarzy. Jak dokładnie działa, jak go stosować i jak wybrać jego najlepszy rodzaj?

Płyn micelarny zawiera micele, które skutecznie oczyszczają twarz z zanieczyszczeń wszelkiego rodzaju, makijażu i sebum.

Ze względu na delikatne działanie płyn micelarny jest polecany do oczyszczania skóry wrażliwej i atopowej oraz problematycznej.

Płyn micelarny to kosmetyk wielofunkcyjny, który zastępuje kilka rodzajów produktów oczyszczających. Doskonale usuwa makijaż, nadmiar sebum oraz wszelkie zanieczyszczenia. Swoje działanie zawdzięcza micelom zawieszonym w roztworze wodnym – są to mikroskopijne, kuliste cząsteczki, które działają na dwa sposoby:

  • ich zewnętrzna warstwa ma działanie hydrofilowe – przyciąga wodę, a odpycha tłuszcze, natomiast wewnętrzna warstwa jest hydrofobowa – dzięki czemu micele odpychają wodę, wiążąc się z tłuszczami.
  •  

Co to oznacza dla ciebie? Wygodne i łagodne oczyszczanie – z kurzu, sebum, resztek kremów i makijażu – za pomocą jednego kosmetyku.

 Płyn micelarny radzi sobie bowiem zarówno z zabrudzeniami, które można usunąć za pomocą wody lub wody z detergentem (żele myjące i pianki), jak i tymi, do których potrzebne są tłuste formuły oczyszczania (mleczka czy olejki). 

Micela „odrywa” od kóry wszystkie cząsteczki zanieczyszczeń i przyciąga je jak magnes – zostają one rozpuszczone w roztworze wodnym i szybko zmyte ze skóry, bez konieczności stosowania wody i mocnego pocierania twarzy

Nie zapomnij jednak o tym, że na koniec płyn micelarny trzeba z twarzy zmyć. Wodą, pianką, żelem. Nie zostawiaj go na skórze, bo to tak jakbyś namydliła twarz 

i…nie spłukała. 

Inne posty

Modne brwi

Henna klasyczna czy pudrowa

Jakie są najmodniejsze brwi w tym sezonie? Zadbane. Pasujące do Twojej twarzy, charakteru i stylu. Jak o nie zadbać? Wpadnij do naszego Atelier!

Pomysł na wakacje

Jak wyglądać świetnie w wakacyjnych plenerach i być gotową do wyjścia zaraz po przebudzeniu? Przygotuj się z głową. Wakacyjny planer w Atelier Urody Wioletta Zychowicz.

Przygotuj skórę na wakacje

Przygotuj skórę na wakacje

Lato w mieście? Na plaży? Na wędrówce? Jak przygotować skórę na wakacje aby nie przywieźć niechcianych pamiątek?