fbpx

Henna klasyczna czy pudrowa

henna klasyczna czy pudrowa - trudny wybór

Podjęłaś już decyzję, że „zrobisz coś z brwiami” . Jakie wybrać, czy zrobić hennę klasyczną czy hennę pudrową? Pytanie czego oczekujesz po aplikacji.

Brwi bez wątpienia są ramą twarzy, nadają jej wyrazu, podkreślają mimikę. Mogą dodać lat lub ująć. Każdy sezon ma swoje trendy. Nie warto jednak podążać za nimi bezkrytycznie bo każda twarz jest inna, każda z nas jest inna. Brwi „na kijankę” czy „na zdziwioną” odeszły do lamusa. Naturalne i zadbane, wyregulowane, świeże – to podstawa. Zapraszamy do naszego Atelier!

Henna Pudrowa

Modne brwi
Zadbane brwi

Henna pudrowa jest naturalną, ale jednocześnie nowoczesną metodą nadawania koloru brwiom. W przypadku jej stosowania wachlarz kolorów do
wyboru jest dużo szerszy niż w przypadku standardowej henny. Odmiana pudrowa może uczulać. Lawsonia będąca jej głównym składnikiem może być alergenem dlatego warto wykonać próbę.

Hennę pudrową rozrabiamy tylko wodą . Brwi mają naturalny wyrazisty kolor, jakby były pomalowane pudrem.

Przed zabiegiem stylistka myje brwi  specjalnym preparatem oczyszczającym i wykonuje peeling. Na tak przygotowane włoski nakłada preparat. W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać może to być od 5 do  20 minut. Henna pudrowa jest nasączana obficie wodą a następnie zmywana. Na koniec – regulacja i efekt WOW gwarantowany.

Jak trwały jest zabieg henny pudrowej? Henna pudrowa utrzymuje się dłużej niż klasyczna, dzięki temu, że barwi także skórę może uzupełnić ubytki i nadać brwiom pożądany kształt. Efekt utrzymuje się około 6 tygodni na włoskach i około dwóch tygodni na skórze – zależy to od rodzaju skóry. Na skórze tłustej będzie to krócej, na suchej dłużej. W ciągu pierwszych 24 godzin po aplikacji warto zrezygnować ze stosowania kosmetyków, zwłaszcza tłustych ograniczyć kąpiele i wizyty na basenie. Oczywiście, że są dostępne preparaty do samodzielnego stosowania w domu. Jeżeli jesteś bardzo odważna – spróbuj – ale możesz osiągnąć efekt, którego nie da się pokazywać publicznie. Źle zrobione brwi potrafią zepsuć najpiękniejszą twarz. 

Zabieg henny pudrowej jest bezpieczny, ale warto sprawdzić, czy nie istnieją przeciwwskazania do jego wykonania. Należą do nich:  

  • alergia na składniki preparatu; 
  • stany zapalne w okolicy brwi;  
  • niewygojony makijaż permanentny; 
  • skóra bezpośrednio po zabiegach złuszczających – kwasach, laserach; 
  • przyjmowanie leków przeciwtrądzikowych dostępnych na receptę

henna klasyczna

Henna „zwykła”, „klasyczna”, „żelowa” to w rzeczywistości farbka, zrobiona na bazie prekursorów barwnika. W składzie są także PPD (p-phenylenediamine) oraz pochodne amoniaku – etanoloamina lub monoetanoloamina. Jest to produkt chemiczny, który dociera do wnętrza włosa, dlatego dodawane są do niego substancje pielęgnacyjne, łagodzące działanie składników chemicznych. Utlenia się ona w środowisku zasadowym lub za pomocą utleniacza.  Henny żelowe, zwykłe – w rzeczywistości nie są hennami, nie ma w nich naturalnego składnika – lawsonii. Efekt utrzymuje około dwóch tygodni. Nie osłabia brwi, nie powoduje ich wypadania. Polecany wtedy, kiedy do końca nie jesteśmy przekonane i po prostu chcemy zobaczyć czy taki rodzaj stylizacji brwi nam odpowiada.

Inne posty

Kosmetyki z salonu. Kosmetyki z Hebe

Kosmetolog poleca do pielęgnacji

Profesjonalne kosmetyki dostępne w salonie to na pewno dobra inwestycja. Życie nieraz zmusza nas do bardziej budżetowych wersji. Jak z tego wybrnąć? Przeczytajcie.