fbpx

Indywidualna konsultacja kosmetologiczna

Trzeba rozmawiać! Konsultacja kosmetologiczna to prawo klientki i obowiązek kosmetologa.

O tym dlaczego przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji w salonie Kosmetycznym trzeba przeprowadzić indywidualną konsultację kosmetologiczną? .

Anna Martynowska – dyplomowany kosmetolog kliniczny Atelier Urody Wioletty Zychowicz wyjaśnia:
– Każda z moich klientek jest inna, ma inną skórę, inne problemy. Nie chodzi tu tylko o różnice wieku, ale też o tryb życia, nawyki pielęgnacyjne i zwyczajnie o ilość czasu jaki może przeznaczyć dla siebie.
– Za każdym razem kiedy przychodzi do mnie nowa klientka przeprowadzam solidny wywiad. Ten czas jest konieczny bowiem klientka oddaje w moje ręce swoje zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Od wyniku tego wywiadu zależy jaki zabieg, czy serię zabiegów jej zalecę lub odradzę.

Czy zdarza się że odmawiam?

–  Często zdarza się tak, że klientka przychodzi do naszego Atelier bo zauważyła promocję na jakieś zabiegi, albo poleciła jej to zadowolona koleżanka i prosi o dokładnie ten rodzaj zabiegu. Jak już wspomniałam – zaczynam od wywiadu. Potem wspólnie ustalamy przebieg kuracji, pielęgnacji aby była dopasowana do rzeczywistych potrzeb. Konsultacja kosmetologiczna jest właśnie po to aby dopasować zabiegi do potrzeb.

– Zdecydowanie odmawiam wykonania zabiegu, który jest dla konkretnego rodzaju skóry niekorzystny. Nie będę szkodzić, nawet, jeżeli jest to kosztem utraty klientki.

Konsultacja kosmetologiczna składa się z: dokładnego wywiadu z pacjentem dotyczącego stanu zdrowia, stylu życia, diety, narażenia na stres, oraz wielu innych aspektów. szczegółowej diagnozy skóry na którą składa się ocena wzrokowa oraz palpacyjna skóry .

Wioletta Zychowicz - właścicielka Atelier Urody Tweet

Jak przebiega konsultacja kosmetologiczna ?

Konsultacja może być przeprowadzona on-line, mamy teraz przecież możliwości nawet połączenia video. Wystarczy zadzwonić do naszego salonu, Zapytam, doradzę i zaproponuję. Zawsze jednak przed zabiegiem jeszcze raz przyglądam się skórze i sprawdzam jaki jest jej stan. W pracy stawiam na indywidualne i empatyczne podejście.  Ostateczną decyzję podejmujemy razem z klientką, tak aby wyszła od nas zadowolona.
Wizyta u kosmetologa ma być przyjemnością, a jej efektem piękna skóra i ciało.

Zabieg to nie wszystko

Większość zabiegów zalecam stosować w seriach, wtedy efekty będą bardziej widoczne i trwalsze. Sześć zabiegów Indiba Deep Beauty zmusza skórę do tak fantastycznej regeneracji i odnowy, że poprawa następuje z tygodnia na tydzień, a efekty widać już po pierwszym zabiegu. Uzupełnieniem zabiegu jest indywidualny plan pielęgnacji. Wyjaśniam jak oczyszczać skórę, nawilżać, osłaniać przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Często daję moim klientkom próbki zalecanych kosmetyków aby przed zakupami mogły sprawdzić jak się „w nich” czują.

Prawdą jest, że profesjonalny krem do twarzy i ciała nie jest tani. Musimy jednak pamiętać, że aby zapewnić skórze uczucie komfortu i właściwą pielęgnację zwykle stosujemy go mniej. Skoncentrowana formuła nie wymaga grubej warstwy. Warto zainwestować.

Co dalej?

Nieinwazyjne zabiegi w naszym Atelier nie wymagają rekonwalescencji, nie zostawiają blizn, nic się nie musi goić. Ale, warto jest zwłaszcza w przypadku niektórych robić „przypominajkę” raz w miesiącu, raz na dwa miesiące aby utrwalić efekty no i oczywiście uzupełnić zapas kosmetyków.
W zależności od potrzeb możemy zastosować jakiś dodatkowy zabieg.
Warto pamiętać, że niektóre zabiegi, takie jak laser, kwasy, depilacja wykluczają ekspozycję na słońce. Planując więc zabiegi spójrzmy w kalendarz i uwzględnijmy porę roku.

Inne posty

Indiba Efekty Uboczne

Czy wiesz, że Indiba od lat wykorzystywana była w fizjoterapii? Poddając się serii zabiegów w salonie beauty możesz liczyć na efekty uboczne w postaci zmniejszenia bólów reumatycznych, mięśniowo-stawowych, migren i wielu innych.

Odpowiedzialność kosmetologa

Wizyta u kosmetologa to inwestycja w zdrowie i urodę. Kosmetolog kliniczny- Anna Martynowska opowiada o swojej pracy.

Opalanie – fakty i mity

Tęsknimy za latem, skórą muśniętą słońcem, opalone nogo pięknie prezentują się w krótkich spodenkach. Czy cena jaką zapłaci nasza skóra za te kilka tygodni opalenizny nie jest zbyt wysoka?