fbpx

Przygotuj skórę na wakacje

Jak przygotować skórę na wakacje?

Pakujesz walizkę, sprawdzasz bilety, dokumenty. A czy przygotowałaś już swoją skórę na wakacje? Chociaż słońce i wysokie temperatury towarzyszą nam już od połowy kwietnia, to zbliżające się wakacje będą dla nas czasem próby. Jak ją przetrwać? Mądrze, bez paniki i stosując stare dobre metody.

Oceń stan swojej skóry

Możesz to zrobić sama albo u profesjonalistki. To ważne aby precyzyjnie określić potrzeby. Skóra może być jeszcze zszarzała po zimie, przesuszona, z niedoskonałościami. Warto zadbać zatem o dobry peeling enzymatyczny albo jeszcze lepiej kawitacyjny w gabinecie kosmetycznym. Taki zabieg nie tylko usunie martwy naskórek ale przygotuje skórę na przyjęcie kosmetyków pielęgnacyjnych, zwłaszcza głęboko nawilżających i ochronnych.

W przypadku skóry naczynkowej, skóry z trądzikiem młodzieńczym czy różowatym trzeba bezwzględnie skonsultować się z dermatologiem lub kosmetologiem klinicznym, który powie ile i czy w ogóle możemy korzystać z kąpieli słonecznych.

Blizny, przebarwienia, przyjmowanie niektórych leków czy nawet kuracje ziołowe mogą dać w połączeniu ze słońcem dość nieprzyjemne efekty. Czy wiesz, że picie herbatki z dziurawca,  doskonałej na trawienie, regenerującej wątrobę może powodować powstanie trwałych i silnych przebarwień na skórze wystawionej na działanie promieni słonecznych?

Wśród leków o działaniu fotouczulającym można wymienić: leki neuroleptyczne (sulfonamidy, fenotiazyny); antybiotyki (ofloksacyna, doksycyklina, ciprofloksacyna, tetracyklina); leki NLPZ (ibuprofen, naproksen, ketoprofen). SPYTAJ LEKARZA!

Przygotuj skórę na wakacje
Peeling kawitacyjny. Oczyszczanie i pielęgnacja

nawilżenie - od zewnątrz, od środka, w gabinecie

Kolejnym krokiem w przygotowaniu skóry na wakacje jest odpowiednie jej nawilżenie. Suszyłaś kiedyś pranie na słońcu? Schnie błyskawicznie. Twoja skóra też. Woda, którą tracimy z powodu wysokiej temperatury otoczenia, wysiłku fizycznego, wiatru, klimatyzowanych pomieszczeń musi być uzupełniana. Zaleca się wypijanie od 1,5 do 3 litrów  wody dziennie w zależności od: wago ciała, rodzaju aktywności fizycznej, temperatury otoczenia i warunków takich jak np. silny wiatr. To nudne, ale konieczne. Dobrze jest do niektórej szklanki wody dodać szczyptę soli kłodawskiej  albo soku z cytryny, elektrolity. Taką wodę na dłużej zatrzymamy w organizmie.
 
Przygotuj skórę na wakacje

ochrona, ochrona, ochrona

Kremy z filtrem – o nich przeczytasz TUTAJ.
Cienkie, przewiewne ubrania – z naturalnych tkanin.
Nakrycie głowy – słońce nie tylko niszczy kolor włosów,  ale w połączeniu z wiatrem i słoną wodą wysusza je, osłabia. Stają się matowe i łamliwe.
Okulary przeciwsłoneczne – dobre. Z filtrem UV. Nie tylko dlatego, żeby nie marszczyć twarzy. Głownie dlatego, żeby przez źrenicę oka nie przyswajać zbyt wielu promieni słonecznych.

Twoja skóra jest dobrze przygotowana na wakacje! Miłego urlopu!

Przygotuj skórę na wakacje
skóra przygotowana na wakacje

Inne posty

Kosmetyki z salonu. Kosmetyki z Hebe

Kosmetolog poleca do pielęgnacji

Profesjonalne kosmetyki dostępne w salonie to na pewno dobra inwestycja. Życie nieraz zmusza nas do bardziej budżetowych wersji. Jak z tego wybrnąć? Przeczytajcie.